
The Passion vanuit Terneuzen in gebarentaal op NPO 1 Extra
Op donderdag 17 april 2025, Witte Donderdag, is de vijftiende editie van het tv-programma The Passion in Terneuzen. Op themakanaal NPO 1 Extra is The Passion te kijken met vertaling in Nederlandse Gebarentaal door onder anderen dove performer Theo Stoop.
Inclusieve ervaring voor iedereen
In The Passion wordt elk jaar het paasverhaal met een hedendaagse twist verteld en gespeeld. Op NPO1 Extra (kanaal 81) is de uitzending van The Passion om 20.30 uur live te zien met vertaling in Nederlandse Gebarentaal. Ook is op NPO Radio 2 de uitzending met audiodescriptie te beluisteren voor blinden en slechtzienden. Met deze extra voorzieningen wil KRO-NCRV ervoor zorgen dat iedereen The Passion op hetzelfde moment, op zijn of haar eigen manier kan beleven.
The Passion 2025
Het thema van The Passion is dit jaar ‘Ik ben bij je’. Dat thema benadrukt de kracht van verbinding, zelfs wanneer de verschillen groot lijken. Ook in 2025 blijft de boodschap van Jezus verrassend actueel, vindt omroep KRO-NCRV. De hoofdrollen worden gespeeld door Dorian Bindels (Jezus), Eva Simons (Maria), Défano Holwijn (Petrus), Eddy Zoëy (Judas), Richard Groenendijk (Pilatus), Vajèn van den Bosch (Maria Magdalena), Guido Spek (ongelovige Tomas) en Anita Witzier (verslaggever).
Hoe vertaal je The Passion in NGT?
In het tv-programma Tijd voor MAX vertelde Theo Stoop in 2023 hoe hij zich voorbereidt. ‘Als de opnames klaar zijn, ontvang ik de beelden, het script en de muziek. Dan kijk ik wat precies de boodschap is, want die is elk jaar toch een beetje anders. Ook kijk en luister ik naar de liedjes. Wat is de boodschap van een liedje, is het een rustig of druk liedje?’ Welke middelen gebruikt Theo om zich goed voor te bereiden? Hoe ‘hoort’ hij de muziek? Bekijk het fragment van Tijd voor MAX.
Benieuwd hoe The Passion in Nederlandse Gebarentaal eruit ziet? Bekijk online The Passion van 2024.
Reacties